איך לבחור עדשות מגע איכותיות?

השימוש בעדשות מגע הולך ועולה בשנים האחרונות, כאשר אנו יכולים לראות את המגוון הרחב אשר הולך ומתרחב משנה לשנה. בין עדשות המגע כיום תוכלו למצוא מנעד שבין עדשות מגע יומיות, חודשיות ושנתיות אשר מצריכות תחזוקה בעזרת תמיסות ונוחות לשימוש עד 12 שעות. אך הפופולריות שגדלה לא רק הגיעה מאופן השימוש או כמות הזמן שתוכלו להשתמש בעדשות, אלא גם בסוגים השונים המאפשרים לענות על מגוון בעיות הראייה החל מעדשות המולטיפוקל ועד לעדשות טוריות. לכן לפני שאתם עושים את המעבר המבורך שבין משקפיים אל עדשות מגע איכותיות, הנה כמה דברים שחשוב לקחת לתשומת ליבכם בזמן שאתם בוחרים לכם כאלו.

סוגי עדשות מגע

לפני שתגיעו אל האופטומטריסט ותבקשו לבחור עבורכם את עדשות המגע, חשוב שתכירו את סוג העדשות שקיימות בשוק על מנת שתדעו לבצע את הבחירה הנכונה ביותר עבור העיניים שלכם.

  • הידרוג'ל
    העדשות הפופולריות ביותר כיום בשוק ונמצאת כבר קרוב ל50 שנים, אלו לא אחרות מאשר עדשות מגע העשויות הידרוג'ל. עדשות אלו עשויות מחומר פלסטי רך המכיל מים ומדמה מגע של ג'ל, כך העדשה מצליחה להתאים את עצמה לשטח הקרנית ולספק יכולת ראיה אופטימלית. את עדשות ההיידרוג'ל תוכלו למצוא לשימוש יומי וחודשי.
  • סיליקון הידרוג'ל
    עדשות אלו נחשבות לחדשות ביחס לעדשות הידרוג'ל הקיימות, כאשר השילוב בין חומר הסיליקון והדירוג'ל מאפשר זרימה טובה יותר של אוויר אל העיניים וזמן שימוש ארוך יותר משל עדשות מגע הידרוג'ל. את העדשות האלו תוכלו למצוא מתאימות לשימוש דו שבועי, יומי וחודשי.
  • GP עדשות מגע קשות והיברידיות
    עדשות אלו מתאימות בעיקר לכאלו הסובלים מבעיות קרנית חריגות ובלתי תקינות, יחד עם מקרים של צילינדר גבוהה. העדשות מאפשרות ראייה חדשה הרבה יותר משל העדשות האחרות, אך המגע שלהן נחשב ליותר "קשה" והן יכולות להיות לא נעימות. יחד עם זאת בשנים האחרונות פותחו עדשות המשלבות את עדשת הסיליקון והידרוג'ל עם טכנולוגיית הGP והן נעשו נוחות הרבה יותר מבעבר.

בדיקות התאמה

עיניים נחשבות לאיבר מאוד רגיש ועל כן שימוש באביזרי עזר חיצוניים מחייב אתכם לבצע בדיקת התאמה אצל אופטומטריסט על מנת שיקבע את המספר המדויק ויבצע בדיקת התאמה לקימור הקרנית. לאחר בדיקות אלו יש לבצע גם התאמה של עדשות המגע שיהיו רלוונטיות לאורך החיים שלכם, בין אם אתם סטודנטים ומבלים לא מעט זמן אל מול המחשב או אנשי שטח.  

Related Posts