האם עדיף לטפט את כל הקיר או לעשות שימוש בטפט אחד בולט במרכז?

שימוש בטפטים הולך וגובר בשנים האחרונות, יחד עם שכלולים שונים המצטרפים אל בטיחות הטפטים ועד למגוון הסגנונות וצורת ניקוי יעילה וקלה. הטפטים יכולים לשמש עבור מרבית האזורים בבית, מחדר ילדים ועד לסלון הבית ואפילו למטבח או למרפסת. אך יחד עם התפתחות הגדולה בעולם הטפטים, הפופולריות שהולכת וגואה בשימוש שבהם נשאלת גם השאלה האם עדיף לטפט את כל הקיר או שמה לעשות שימוש בטפט אחד בולט במרכז? שאלות השימוש הן אכן רלוונטיות בכל מה שקשור לטפטים החדשים, ובשביל זה יצאנו לבדוק מה מבין השניים עדיף יותר?

טפט אחד מרכזי

הרעיון שטמון בטפט אחד מרכזי הוא אזור "מרענן", במרבית הפעמים טפט שכזה יוצב באזורים כמו הסלון, מבואת הבית או אפילו במסדרון שמחבר בין החדרים, עם זאת ישנם עיצובים כאלו הכוללים חדרים שונים. הטפט אמור להעניק לא רק מראה מרענן אלא גם אמירה המשתלבת עם עיצוב החלל בו הוא נמצא, טפטים לקיר מהסוג הזה אינם מוגבלים בעיצוב או בדמויות שניתן לבחור ונמתחים מדמויות גדולות ועד לרקעים שונים מכל העולם. החיבור שמבצע טפט אחד מקרין על מרבית האזור שבו הוא נמצא, לעיתים הוא משפיע גם על שאר החללים ולהעניק טעם ייחודי גם לעיצוב וגם לאזור שבו הוא נמצא.

לטפט לכל הקיר

עיצוב בצורת "לטפט את כל הקיר" יכול להעניק מגוון עוד יותר רחב של עיצובים, ביניהם יהיה להגדיל את העיצוב או טקסטורה שניתן לבחור ועד ליצירת תמונה מרהיבה לאורך כל הקיר כולו. בין הבחירה תהיה כזו או כזו טפט לאורך קיר שלם יכול להעניק לא רק את התחושה הרעננה כמו טפט אחד מרכזי, אלא לתת הרגשה של חמימות, מרווח, רוגע ועוד לא מעט תחושות שונות. בעיצוב שכזה מומלץ לקחת בחשבון גם את צבע הטפט, שכן ככל שיהיה גדול ומרווח יותר הוא יושפע מהתאורה החיצונית או הפנימית ולא רק מאופי העיצוב.
בחירת צבע הטפט צריכה להיעשות תחת לא מעט מחשבה, עם זאת גם את הטקסטורה והעיצוב שאיתו מגיע הטפט עצמו. 

Related Posts