השנה שמים לחורבן סוף

מה זה אומר חורבן בית המקדש? אפשר לתאר בכלל משהו כזה אצלנו? תארו לכם מצב שבו ישנו מבנה שהוא קשר ישיר לכוח העליון. לעם ישראל- אנחנו! – יש קשר עם היוצר של היקום וככה אנחנו חיים בארץ שלנו. אפשר?! ברור שלא. יותר הגיוני לדמיין קניון-על בישראל מאשר מבנה רוחני נשגב. זו המציאות שאנחנו חיים בה כי החיים שלנו הם בתוך החורבן. בתוך הרגשה תמידית שמשהו חסר, הלך לאיבוד, מעוות ולא בריא. אם נשאל כל אדם ברחוב הוא ייתן לנו אלפי אם לא מאות סיבות למה החיים בארץ כל כך לא מושלמים ואיך כו-לםםם אשמים. 

אולי באמת הגיע הזמן לדבר גלויות? 

לפני אלפיים שנה אכן היה בית מקדש בארץ ישראל אבל הקדושה יכלה לשרות במבנה רק כי הייתה קדושה בעם. בית המקדש הוא מצב רוחני של עם ישראל. הקדושה היא בנו ולא באבנים עצמם. כשעם ישראל – העם הכי מגוון , שונה ובעל אגו מפותח וחזק –  מתאחדים ומתחברים מעל לכל מה שמפריד ביניהם באהבת אחים אז השכינה, הכוח העליון, יכול לשרות בתוך העם ובעולם. חורבן בית המקדש הוא חורבן המצב הרוחני בינינו. נפילה למצב של שנאת חינם. כשהקשר הטוב, ההרמוניה והאיזון בעם נשברו, המבנה הפיזי נפל בעקבותיו. וזה המצב שבו אנחנו חיים מאז. 

יש עוד עם בעולם כמונו? 

אנשים שלא מצליחים להסכים ביניהם על הדברים הכי בסיסיים? יש עוד עם בעולם שמוכן שהמדינה שלו תישרף רק שהשכן/חבר/יריב/אח  שלו לא יצא צודק? כן. זוהי שנאת חינם. המצב הכי ישראלי. פעם עוד היה אפשר לצחוק ואכן רוב ההומור בארץ מבוסס על שוני האחר. עדה, דעה וכו'. היום זו כבר לא בדיחה אלא איום אמיתי לקיום המדינה. 

תשעה באב חוזר כל שנה וזועק לכולנו – תתעוררו. אתם חיים בחורבן. "בית המקדש" רוצה לקום מחדש. אנחנו הרי מרגישים עמוק בלב שהשמחה הכי נהדרת  היא להיות חבר'ה. להיות משפחה. אחים. כמו ברגעים הכי יפים ומשמעותיים שלנו. תשעה באב חוזר כל שנה כדי להגיד לנו – די!! נכון כולכם שונים, כולם הם מינימום ראש ממשלה, אבל עצם הקיום שלכם,  ההישרדות,  שלא לדבר על מדינה מתפקדת, בריאה, בטוחה ומאושרת תלויה אך ורק בקשר הטוב בין האנשים בארץ! זהו מקור כוחנו ותקוותנו היחידה לעתיד. השנה נשים לחורבן סוף. נבקש מהכוח העליון עזרה ונשקם את היחסים בינינו.  האגו הגדול  יתאזן ונתחבר מחדש באהבת אחים . חורבן וגאולה – הכל זה בינינו. צריך רק לרצות. 

Related Posts