עולם התיקון והמפתח אל הזוהר

חוכמת הקבלה נמסרה לנו במשך הדורות על ידי מקובלים. אנשים בודדים בכל דור ודור במשך אלפי שנים. האדם הראשון שעל פי חוכמת הקבלה לפני כ-5700 שנה גילה את המערכת הרוחנית וכתב עליה בספר שנקרא 'רזיאל המלאך'. אברהם, בספר התורה, מתואר כאדם שגילה את קיומו של אל אחד והתחיל ללמד את האנשים את הדרך להבין ולהשיג את מטרת הבריאה. הוא תאר את הכל בספר שנקרא ספר היצירה. בהמשך הדורות היו הרבה מקובלים שתיארו את העולמות הרוחניים ואת מטרת הבריאה כפי שהם גילו. הבולטים שבהם היו רבי שמעון שכתב את ספר הזוהר. ספר הזוהר הוא אולי הספר החשוב ביותר בחכמת הקבלה, ספר שנכתב על ידי עשרה מקובלים במערה בתקופה מאוד ייחודית באנושות. ספר הזוהר מגלה את כל הסודות העליונים במציאות מהועלמות הגבוהים ביותר ועד העולם שלנו. אין כמו ספר הזוהר בחוויה הרוחנית שהוא מעביר ובאור העצום הגנוז בו. לא סתם כל המקובלים מעריכים את הזוהר ואת רבי שמעון. אך היו עוד מקובלים ענקיים בהמשך כמו האר"י הקדוש, שפתח את חוכמת הקבלה לקהל הרחב, הבעל שם טוב שמימש את דברי האר"י בתנועת החסידות. במאה האחרונה היו שני מקובלים חשובים בעל הסולם רבי יהודה הלוי אשלג ובנו רבי שלום הלוי אשלג הידוע בכינויו הרב"ש שפתחו את חוכמת הקבלה לכל מי שרצה ללמוד.

חכמת הקבלה פורשת בפנינו ידיעות מדהימות ושונות בתכלית מול מה שאנשים לומדים על מטרת הבריאה ועל הכוח שברא אותה. המקובלים מגלים לנו שהעולם, כפי שאנו חיים בו, אינו מטרה אלא אמצעי. הם קוראים לעולם שלנו עולם התיקון. כלומר שהעולם שלנו נברא כדי שהאדם יוכל לתקן את תפיסת המציאות שלו ואז יגלה את הבורא ככוח טוב ומטיב שכל מטרתו לתת לאדם להשיג בעצמו.

התיקון שהאדם אמור לבצע הוא על כלי הקליטה שלו כלומר כדי שהאדם יוכל להשיג את כל מה שנברא עבורו הוא נברא עם רצון לקבל הנאה ותענוג. יחד עם זאת, הרצון שהוא נברא עימו, אנו רואים שהוא מוגבל שהרי אין אנו נמצאים בהנאה מוחלטת כל הזמן ויותר מזה החיים שלנו בעולם הזה מוגבלים בזמן כך שממצאים אלה סותרים כביכול את מה שהמקובלים כתבו לנו על הבורא.

הסתירה מתיישבת כאשר לומדים מחוכמת הקבלה שבמידה שאנחנו נשנה את צורת הקבלה שלנו מקבלה אגואיסטית ליכולת לקבל על מנת להשפיע אז נהייה בתכונה חדשה המקבילה לתכונת הבורא שהוא כוח השפעה ואז נגלה את כל מה שהוא רצה לתת לנו לפי חוק השתוות הצורה. לקריאה נוספת – http://www.kab.co.il/kabbalah/%D7%A2%D7%9C-%D7%A1%D7%A4%D7%A8-%D7%94%D7%96%D7%95%D7%94%D7%A8

Related Posts