פינוי בינוי בת ים בחמש השנים האחרונות

אנו עדים בשנים האחרונות לביקוש אחר דירות במרכז הארץ, הביקוש שרק הולך ועולה מוצא לא מעט אלטרנטיבות בפרויקטים השונים בפינוי ובינוי. פרויקטים אלו מצויים כיום ברחבי הארץ ואפשר לראות אותם החל מאזור הצפון, המרכז והדרום כאשר בלא מעט מהמקומות הללו תוכל לצפות גם בפרויקטים די גדולים, שאמורים לשנות את פניהן של שכונות וותיקות רבות. אחת מאותן ערים כמו בת ים למשל, אשר החלה את דרכה בתוכנית פינוי ובינוי קצת "בעייפות" אם יש לומר. אבל כמעט שנה מרגע פקיעת תוכנית פינוי ובינוי והחלפה של התוכנית ב"חלופת שקד", נראה שהפרויקטים של פינוי ובינוי בעיר בת ים מתחילים לצבור תאוצה.

עד 2020

הועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב אישה לא מעט תוכניות עבור העיר בת ים, החל ממרץ של שנת 2013 עם תוכנית הכוללת פינוי של כ420 יחידות דיור והקמה של 2,100 יחידות חדשות ברחובות ניסנבאום, יוספטל, כ"ט בנובמבר והרב לוזון. אחריה אושרה גם תוכנית בינואר 2018 אשר אמורה לפנות מעל ל200 יחידות דיור וותיקות ולהחליפן ב1,078 יחידות דיור חדשות. מלבד תוכניות אלו ישנן עוד כמה שהובאו לאישור במהלך חמש השנים האחרונות, ונראה שכל פרויקט בסטטוס כאשר חלק מהפרויקטים החלו השנה וכאלו שעוד עתידים להתחיל וחלק שכבר בשלבי בנייה מאוחרים. יחד עם הפרויקטים הללו התווספו אל העיר בת ים לא מעט פרויקטים חדשים לדיור הכוללים דירות פנטהאוז מפנקות מול הים ודירות 4 ו3 חדרים במרחק הליכה משם.

פינוי ובינוי היום

 בשנה האחרונה נראה כי תהליכי פינוי ובינוי בבת ים צוברים תאוצה ואפילו ממקמים את העיר כאחת מהערים הפעילות בפינוי ובינוי, כאשר אושרו כמעל לאלף היתרים ליחידות דיור. מבין מגוון הפרויקטים שאושרו אפשר למצוא את פרויקט "מגדלי YAM" שאמור להיבנות ברחוב סוקולוב 12 ולהוסיף קרוב ל200 יחידות דיור בשני בניינים בעלי 30 קומות. פרויקט זה ממוקם בצורה קרובה מאוד אל הים, ויחד אתו ובחלק הצפון מערבי של העיר תוכלו למצוא את פרויקט "ארלוזורוב" הממוקם בשכונה ותיקה ויוסיף אליה כ57 דירות בדמות בניין 1 בעל תשע קומות.

Related Posts